O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

7 zasad pielęgnacji wrażliwej skóry

1. Unikaj słońca

Promienie słoneczne to jeden z czynników zewnętrznych, które mogą bardzo podrażniać niezwykle delikatną, wrażliwą skórę. Zapomnij o wychodzeniu na dwór bez odpowiedniej ochrony. Kup krem z filtrem dostosowany do Twojego rodzaju skóry i co jakiś czas nakładaj go, aby mieć pewność, że skóra jest cały czas chroniona. Lepiej w ogóle nie wychodzić w godzinach, kiedy słońce świeci najbardziej intensywnie.

2. Stosuj delikatne preparaty oczyszczające

Jeśli po kąpieli albo myciu twarzy skóra wydaje się być napięta, piekąca i ściągnięta, może to oznaczać, że stosowane mydło nie jest odpowiednie do Twojego rodzaju skóry. Stosując nieodpowiednie preparaty warto o podrażnienia i uczucie dyskomfortu. Warto poszukać dermokosmetyków do oczyszczania dedykowanych skórze wrażliwej. Świetnym przykładem są kosmetyki Miksa marki L’oreal.
3. Kąp się w ciepłej wodzie

 
Woda nie może być zimna ani zbyt gorąca. Skóra wrażliwa nie lubi też gwałtownych zmian temperatury, dlatego najlepiej kąpać się w przyjemnej lekko ciepłej temperaturze.

4. Nawilżaj skórę

Używaj kosmetyków nawilżających, łagodzących i regenerujących wrażliwą skórę. Przebierać możesz w różnych ofertach, przykładem jest linia Miksa firmy Loreal, spośród której można wybrać odpowiedni kosmetyk dla każdej potrzeby wrażliwej skóry. Wszystkie typy skóry wymagają nawilżenia, dlatego należy wyrobić w sobie nawyk codziennego nawilżania, tym bardziej jeśli Twoja skóra jest wrażliwa.

5. Jedz zdrowo

Odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta szybko znajdzie odzwierciedlenie w ładnej i zdrowo wyglądającej cerze. Osoby ze skórą wrażliwą powinny szczególnie uważać na ostre przyprawy. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce zawierające bogactwo witamin i minerałów, naturalnych przeciwutleniaczy poprawiających kondycję skóry.
 

6. Pij wodę

 
Nawilżenie skóry to nie tylko wcieranie kremów i balsamów, to także nawilżanie od środka. Można dbać o takie nawilżenie wypijając minimum 1,5 litra wody dziennie.
 

7. Używkom powiedz NIE!

 
Kawa, alkohol i papierosy to najwięksi wrogowie wrażliwej skóry, dlatego warto rozstać się z dymkiem na stałe, ograniczyć alkohol do minimum, a małą czarną pić tylko rano. Rzucenie używek poza polepszeniem stanu cery, przyczyni się także do polepszenia stanu zdrowia i powiększenia zasobności portfela.Zostaw Komentarz