O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Cienie do powiek – prasowane, sypkie, w płynie czy w kremie?

Cienie do powiek – prasowane, sypkie, w płynie czy w kremie?

We współczesnych czasach mamy do wyboru wiele rodzajów cieni, między innymi prasowane, płynne, sypkie lub w kremie. Sprawdź, czym różni się makijaż cieniem w płynie a prasowanym, oraz jak prawidłowo aplikować je na powieki.

Wydaje nam się, że cienie do powiek znamy od lat i nic nas już nie zaskoczy. A jednak zdarza się, że nie wiemy wszystkiego i właściwie nie mamy pojęcia, czym różnią się poszczególne rodzaje tych kosmetyków.

Cienie prasowane (w kamieniu) to najpopularniejsza i najstarsza wersja kosmetyków do malowania powiek. Aplikujemy je palcem, aplikatorem z gąbeczką lub pędzelkiem. Sama czynność nie jest trudna ani czasochłonna. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i rodzajów cieni prasowanych, na przykład cienie do powiek z oferty Maybelline. Do makijażu dziennego nadają się te matowe, na imprezy – te brokatowe i kolorowe. Oczywiście zawsze można zaszaleć i mieszać dowolnie kolory – cienie do powiek w kamieniu bardzo delikatnie przechodzą i cieniują się na oczach.

Cienie w płynie to trochę nowszy wynalazek, choć cieszy się równie dużą popularnością. Fanki tego typu kosmetyków zachwalają przede wszystkim łatwą aplikację, niską cenę oraz intensywność i głębię koloru. Cienie do powiek w płynie zazwyczaj dają jednolity, wyrazisty efekt na powiece, dlatego ciężej o subtelne przejścia kolorystyczne przy łączeniu kilku odcieni. Jak w przypadku cieni prasowanych, do wyboru mamy cienie matowe, brokatowe, perłowe. Utrzymują się na oku dość długo, jednak niekiedy zbierają się w zagłębieniach powieki.

Cienie do powiek w kremie charakteryzują się przede wszystkim intensywnym kolorem. Choć konsystencja może początkowo wydawać się lepka lub śliska, cechuje je trwałość i łatwa aplikacja. Mogą być nakładane palcami lub pędzelkiem. Wytrzymują na oczach nawet do 8 godzin bez ścierania się i rozmazywania. Są odporne na działanie wody i potu, dlatego są często wykorzystywane przez wizażystów do profesjonalnych makijaży.

Sypkie cienie do powiek różnią się przede wszystkim aplikacją, która jest bardziej skomplikowana. Należy wcierać kosmetyk w powiekę. Nieumiejętne nałożenie cieni sypkich skutkuje tym, że pokryta jest nimi cała nasza twarz, nie tylko oczy. Makijaż cieniami sypkimi nie utrzymuje się bardzo długo, zachwyca natomiast pod względem kolorystycznym – jest to kosmetyk o dużym stężeniu pigmentu, dlatego pozwala na wykonanie makijażu o żywych i jaskrawych kolorach.Zostaw Komentarz