O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Czy odżywki do rzęs naprawdę je wydłużają?

 

Czy odżywki do rzęs naprawdę je wydłużają?

 

Rzęsy – krótkie włoski okalające oczy, które potrafią być źródłem prawdziwej frustracji. Najczęściej uskarżamy się, że są one zbyt rzadkie i za krótkie. I choć na rynku dostępne są już odżywki, których celem jest pielęgnacja tych delikatnych włosków, warto zastanowić się, czy są one w stanie faktycznie wydłużyć nasze rzęsy.

 

Sposoby naszych babć

 

Domowa pielęgnacja rzęs może w niewielki sposób poprawić kondycję włosków, a i to pod warunkiem, że zachowamy wszelkie niezbędne środki ostrożności w trakcie ich używania.

Najczęściej stosowanymi produktami są oleje (rycynowy, arganowy, kokosowy, z pestek winogron, z łopianu oraz oliwa z oliwek) i wazelina. Ich zadaniem jest wzmocnienie rzęs, utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia włosków oraz nadanie połysku i elastyczności. Do aplikacji najlepiej użyć szczoteczki do rzęs i pilnować, by produkt pod żadnym pozorem nie dostał się do oka. Ewentualne rezultaty będą widoczne dopiero po wielu tygodniach regularnego stosowania olejów.

 

Odżywka w formie maskary

 

Kosmetyki te są często spotykane w drogeriach lub niewielkich sklepach z artykułami kosmetycznymi. Z całą pewnością nie zapewnią nam spektakularnych rezultatów, jednak są znacznie lepszym wyborem niż metody naturalne. Po pierwsze, dlatego że są to kosmetyki przebadane dermatologicznie, dzięki czemu stosowana przez nas odżywka będzie bezpieczna dla wrażliwych okolic oka. Po drugie, rezultaty mogą być bardziej zauważalne niż w przypadku domowych metod pielęgnacji rzęs. Jednak efekt wydłużenia i zagęszczenia rzęs wciąż nie będzie taki, jakbyśmy sobie tego życzyły.

 

Specjalistyczna odżywka w pędzelku

 

Aby całkowicie odmienić wygląd naszych rzęs, musimy sięgnąć po bardziej specjalistyczny produkt. Pomimo iż wiąże się to z pewnym wydatkiem, wbrew pozorom wcale nie musimy na ten cel poświęcać małej fortuny. Dobrym przykładem jest Realash odżywka do rzęs w bardzo przystępnej cenie. Co nam daje? Kosmetyk z wyższej półki gwarantuje nie tylko spełnienie naszych oczekiwań, czyli wyraźne zagęszczenie i wydłużenie rzęs poprzez bezpośrednie oddziaływanie na ich cebulki. Równie ważne jest to, że składniki pielęgnacyjne zawarte w odżywce są bezpieczne dla skóry oraz oczu. Po jej zakończeniu warto stosować odżywkę 2-3 razy w tygodniu, abyśmy mogły cieszyć się długimi i gęstymi rzęsami przez wiele miesięcy.

1

 Zostaw Komentarz