O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Dermokosmetyki – idealne rozwiązanie pod makijaż skóry wrażliwej

 

Dermokosmetyki – idealne rozwiązanie pod makijaż skóry wrażliwej

Często kobiety o skórze wrażliwej zmuszone są rezygnować z makijażu, który podrażnia i powoduje pogorszenie kondycji cery. Jest na to rada – odpowiednio dobrane preparaty pomagają poprawić jej wygląd i przygotować na zabiegi upiększające.

Przy cerze wrażliwej najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie łagodnych kosmetyków hipoalergicznych. Taka informacja oznacza, że preparaty są przebadane dermatologicznie i były testowane na skórze wrażliwej. Mamy więc gwarancję, że ich użycie nie wywoła niepożądanych reakcji i podrażnień. Coraz częściej osoby mające problemy skórne decydują się na zakup dermokosmetyków.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki są odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem alergii zwanej „epidemią XXI wieku”. Coraz więcej osób skarży się na problemy skórne wywołane zastosowaniem niewłaściwych preparatów. To dla nich dedykowane są kosmetyki, których receptura oparta jest na bezpiecznych, sprawdzonych składnikach. Jednym z podstawowych komponentów jest woda termalna. Pozyskiwana z najgłębszych warstw skorupy ziemskiej odznacza się krystaliczną czystością, a przy tym bogactwem biopierwiastków, takich jak np. krzem, selen czy cynk, o zbawiennym wpływie na kondycję skóry. W produktach tych znajdziemy również składniki o działaniu ochronnym, łagodzącym podrażnienia, stymulującym odbudowę komórkową oraz nawilżającym. Takie właściwości mają λ-Karagen oraz Aquabioryl. Zawiera je między innymi krem nawilżający Aqualia Thermal od Vichy. Warto zwrócić uwagę, że dermokosmetyki dostępne są nie w drogeriach, lecz przede wszystkim w aptekach. Osoby o wrażliwej skórze coraz częściej właśnie tam szukają preparatów pielęgnacyjnych, co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach badań przeprowadzonych przez TNS OBOP. Według nich 20% Polaków decyduje się na zakup kosmetyków właśnie w aptece. Zdecydowaną większość (27%) stanowią kobiety. Podstawowym motywem takiego zakupu jest przekonanie o lepszej jakości – tak twierdzi 37% ankietowanych. Dla 30% ważnym aspektem był fakt, że kosmetyki te przeznaczone są dla skóry wrażliwej i alergicznej, a 18% respondentów zdecydowało się na dermokosmetyk za namową specjalisty, np. lekarza.

Makijaż cery wrażliwej

Regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych dedykowanych skórze wrażliwej w zdecydowany sposób poprawia jej kondycję, wzmacnia i chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Tylko dzięki dobremu nawilżeniu może ona prawidłowo spełniać swoją funkcję ochronną, a przez to skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie kosmetyków upiększających. Należy przy tym zwrócić uwagę, że preparaty te powinny być łagodne i hipoalergiczne. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie w makijażu kosmetyków mineralnych, które nie mają w swoim składzie parabenów oraz substancji zapachowych. Ich aplikacja nie powoduje zatykania porów skóry, przesuszenia i podrażnień, które są częstą przyczyną powstawania stanów zapalnych. Ważnym elementem pielęgnacji skóry wrażliwej jest również systematyczny dokładny demakijaż. Pozostawienie resztek makijażu może przyczyniać się do pogorszenia stanu skóry oraz jej przesuszenia. Aby skóra pozostała jak najdłużej świeża i młoda, warto prowadzić zdrowy tryb życia, a z diety wyeliminować kawę, herbatę oraz alkohol. Stosowanie się do powyższych zasad pozwoli uniknąć poważnych problemów dermatologicznych i cieszyć się pięknym, atrakcyjnym wyglądem.

 

 Zostaw Komentarz