O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Garnier kremy listopad

Inwazyjne zabiegi kosmetyczne

Jeśli normalnie narzekamy na zbliżający się okres zimowy, bo ciemno, zimno i rzadko kiedy przyjemnie, to warto rzucić okiem również na plusy tej aury. To idealny czas na wykonanie pewnych zabiegów z zakresu kosmetyki i dermatologii, do których skóra nie powinna być opalona i po których nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych. A tego w okresie letnim nie da się uniknąć.

Depilacja laserowa

Choć jest to zabieg niezwykle kosztowny, czasem warto się pokusić na jego wykonanie i mieć potem święty spokój. Depilacja laserowa to nie tylko likwidowanie owłosienia z nóg. Usuwanie wąsika, niechcianych włosków pojawiających się na brodzie to niekiedy nie tylko kwestia wyboru, ale konieczność, która chroni nas przed spadkiem samooceny. Pachy bądź strefy bikini nie wystawiamy tak na słońce, ale twarzy nie uda się już ukryć. Jeśli więc planujemy depilację laserową, teraz jest na to idealny moment.

Zamykanie naczynek

Niekiedy problem z rozszerzonymi lub popękanymi naczynkami staje się na tyle poważny, że trzeba pomyśleć o ich zamknięciu przy użyciu lasera. Może to dotyczyć „pajączków” na twarzy, ale też i żylaków występujących np. na nogach. Dodatkowo dermatolog zaleci odpowiednią pielęgnację skóry oraz profilaktykę, jak np. zażywanie witamin wzmacniających naczynia krwionośne.

Zabiegi odmładzające

Bez względu na to, czy mówimy tu o dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej czy zabiegach kosmetycznych – przeważnie wiążą się one ze znaczną ingerencją w strukturę skóry. Są to np. peelingi, które głęboko złuszczają naskórek. Słońce takiej osłabionej skórze może wyrządzić wiele krzywdy. Oczywiście należy stosować również krem nawilżający, np. Garnier.

Zabiegi oczyszczające i usuwające przebarwienia

Walka z trądzikiem bądź bliznami będzie dla naszej skóry o wiele lepsza właśnie zimą. Serie zabiegów przy użyciu kwasów owocowych oraz głębokie peelingi, podobnie jak zabiegi odmładzające, ingerują w strukturę skóry. Niektóre preparaty mogą pod wpływem słońca wywołać niepożądaną reakcję fundując nam podrażnienia.

Poddając się zabiegom tego typu zabiegom chcemy się upiększyć, więc jeśli któryś z powyższych jest koniecznością lub zwyczajnie mamy ochotę wypróbować nowe zabiegi pielęgnacyjne – teraz jest na to najlepszy czas.4 komentarze

  1. Nie miałam pojęcia, że zima jest taka korzystna da naszej cery, choć nie do końca mogę się zgodzić. Nie powinno używać się kremów zawierających wodę. Chyba, że to zima jak obecna.

  2. bazylia

    Zima się skończyła i teraz trzeba wyglądać pięknie. Jeśli zimą się nie zadbało o skórę to sytuacja wygląda marnie. Do lata jeszcze trochę czasu, najlepiej więc skorzystać z serii kosmetyków regenerujących.

  3. małgoś

    Garnier to dobra marka na rynku kosmetycznym używam wielu kosmetyków z tej firmy i nigdy sie nie zawiodłam, piekne zapachy odpowiednia konsystencja i skuteczność, jedyna wada dla mnie to dość wysoka cena.

  4. mam 33 lata i to dobry wiek żeby zacząć myśleć o kosmetykach, które dłużej pomogą mi zachować młodość. Stosuję różne kremy, mój mąż tego nie rozumie ale zawsze powtarza że z naszej dwójki to tylko on się starzeje 😉

Zostaw Komentarz