O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Idealnie matowy makijaż

Kiedy myślimy o makijażu matującym, przeważnie mamy przed oczami kobietę o cerze tłustej lub mieszanej. Tymczasem mat to rodzaj wykończenia makijażu i może być odpowiedni także dla kobiet o suchej cerze.

Skóra bez połysku

Na początek trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację kosmetykami, które regulują wydzielanie sebum. To w znaczący sposób ułatwi nam zadanie podczas wykonywania makijażu. Końcowym krokiem w owej pielęgnacji powinien być nawilżający krem matujący. Można go ewentualnie zastąpić nawilżająco-matującą bazą pod podkład – będzie ona lepsza w przypadku cery tłustej.

Następnie dobieramy odpowiedni podkład. Ważne, aby nie przesuszał on naszej skóry, ponieważ doprowadzi to do niezdrowego wyglądu oraz pobudzi wydzielanie sebum (skóra naturalnie będzie się broniła przed przesuszeniem). Zdecydujmy się na kosmetyk o średnim stopniu krycia. Pozwoli nam to uniknąć efektu maski.

Na koniec oprószmy buzię niewielką ilością sypkiego pudru matującego, który jednocześnie utrwali nam pozostałe warstwy makijażu. Jeśli stosujemy róż na policzki, uważajmy, aby kosmetyk nie miał zbyt intensywnego połysku.

Posiadaczki skóry suchej nie potrzebują aż tylu kosmetyków. Aby zapewnić matowe wykończenie swojej skórze, muszą sięgnąć jedynie po matujący puder.

Matowe oko

Chodzi jedynie o rodzaj makijażu. W przypadku cery tłustej i mieszanej nadmiernie błyszczący makijaż oka może w pewnym momencie wyglądać nieestetyczne. Pamiętajmy, że powieki także się pocą i czasem nie jest w stanie zaradzić temu nawet baza pod cienie. Jeśli sięgamy po cienie do powiek, wybierzmy raczej naturalne, matowe wersje. Wyrazistości spojrzeniu możemy dodać, używając eyelinera np. Gel Liner Maybelline, rysując precyzyjną kreskę na górnej powiece. Rzęsy dokładnie tuszujmy ulubioną maskarą.

Niezbyt lśniące usta

W przypadku ust także najlepszy będzie matowy lub satynowy blask zamiast mocnego błysku perłowej pomadki. Zawsze istnieje ryzyko, że okolice ust zaczną nam się błyszczeć, co w połączeniu z lśniącymi ustami nie będzie wyglądało ładnie. Na błyszczyk możesz sobie pozwolić jedynie wtedy, gdy będziesz pilnować idealnego matu na twarzy.

Bibułki matujące

W zachowaniu matowego wykończenia bardzo pomogą bibułki matujące. Pomogą one usunąć nadmiar sebum bez naruszania makijażu. Dopiero wtedy spokojnie możemy przypudrować nos.
12 komentarze

  1. bazylia

    Nie mam tego problemu, nie muszę matować cery nawet podczas upałów. Z propozycji matowego oka skorzystam, lubię taki makijaż.

  2. A to bardzo ciekawe. Przyznaję, że o niektórych nie miałam zielonego pojęcia. Człowiek jednak się uczy całe życie.

Zostaw Komentarz