O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Makijaż twarzy

Nakładanie podkładu.
Podkład należy aplikować punktowo i w niewielkiej ilości, zaczynając od czoła, następnie policzki, nos i broda. Najlepsze są podkłady w płynie, których opakowanie posiada dozownik. Podkład aplikujemy palcami, gąbeczką lub pędzelkiem. By uniknąć efektu maski kosmetyk rozprowadzamy uważnie w okolicach włosów, żuchwy oraz szyi. Obecnie podkłady mają taka konsystencje, że z łatwością możemy rozprowadzić je dokładnie. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego koloru do odcienia cery.

Korektor do twarzy.
Spotkałam się z opinią, że korektora powinno się używać przed nałożeniem podkładu, jednak jest odwrotnie. Korektor aplikujemy punktowo na miejsca zaczerwienione lub na wypryski, ale robimy to po nałożeniu podkładu, ponieważ korektor na podkładzie rozprowadza się znacznie łatwiej. Makijaż dzięki takiej kolejności nie będzie ciężki i nienaturalny. Bardzo przydaje się zielony korektor, który dobrze koryguje wypryski. Cienie pod oczami korygujemy korektorem odrobinę jaśniejszym od koloru podkładu.

Nakładanie pudru.
Puder w kamieniu jest idealnym narzędziem do poprawek makijażu w ciągu dnia. Dobry puder mineralny łączy w sobie zalety korektora i podkładu, doskonale nadaje się jako baza pod róż.
Puder w kulkach należy nakładać pędzelkiem okrężnymi ruchami, aby uzyskać równomierny efekt.
Puder rozświetlający możemy aplikować za pomocą specjalnej gąbeczki, która zapewne będzie w zestawie.

Perełki brązujące.
Uważam, że jest to rewelacyjny produkt – ocieplają koloryt skóry, dają odcień złocisto-brązowej cery. Najlepiej do aplikacji stosować duży pędzel, którym możemy musnąć policzki lub całą twarz. Natomiast perełki rozświetlające dają ciekawy efekt – delikatną świetlistość skóry.

Nakładanie różu.
Róż wygląda dobrze, ale tylko w niewielkich ilościach. Jest fajnym kosmetykiem do odżywienia kolorytu cery. Wybiera odcienie zbliżone do koloru Twojej cery.
Więcej o sposobie nakładania różu w zależności od kształtu twarzy znajdziesz pod tym linkiem.Zostaw Komentarz