O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Makijaż krok po kroku

Oto 10 porad, dzięki którym zrobisz szybki makijaż.

1. Zastosuj korektor, który jest o jeden odcień jaśniejszy od podkładu. Stosuje się go na cienie pod oczami oraz drobne niedoskonałości. Wklep go opuszkami palców lub aplikuj gąbką do makijażu. Wcześniej użyj kremu ​​pod oczy.

2. Wybierz podkład, który pasuje do Twojego koloru skóry. Najpierw aplikuj go na środkową część twarzy, a następnie na pozostałe części. Aplikuj go opuszkami palców lub gąbką do makijażu, dopóki nie pokryje całej twarzy oraz szyi.

3. Użyj sypkiego pudru, dzięki niemu makijaż utrzyma się dłużej. Puder sypki jest idealny do poprawek, gdy jesteś z dala od domu.

4. Następnie należy zwrócić uwagę na brwi. Użyj ołówka do brwi lub bezbarwnej mascary.

5. Wybierz trzy kolory cieni do powiek: jasne, ciemne i średnie. Jasne cienie rozprowadź na całej powiece oraz pod linią brwi, średnimi cieniami pokryj ruchomą część powieki, a ciemne zostaw na wykończenie makijażu w kącikach oczu. Stosuj te kolory w zależności od koloru oczu i ich kształtu.

6. Używaj eyelinera lub miękkiej kredki przy górnej linii rzęs i wyciągaj kreskę poza oko.

7. Zastosuj tusz do rzęs na górnych rzęsach w dwóch warstwach, a na dolnych w jednej warstwie. Spróbuj kolorowych tuszów do rzęs: granatowych, śliwkowych, czy brązowych tak dla zabawy i sprawdź, czy będą Ci odpowiadać.

8. Używaj różu w odpowiedni sposób (róż i kształty twarzy pod tym linkiem).

9. Wybierz kolor szminki który pasuje do Twojego koloru cery i doskonale nadaje się na co dzień.

10. Jeśli stosujesz ołówek do ust unikaj połączenia ciemnego ołówka z jasną szminką.Zostaw Komentarz