O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama | Mapa Strony | Mapa Tagów

Pędzle do makijażu

Wybór pędzli do makijażu jest ogromny, osoby, które nigdy wcześniej nie używały pędzli mogą mieć duży kłopot z wyborem odpowiednich.
Postaram się przybliżyć Wam rodzaje i właściwości pędzli najbardziej uniwersalnych.
Nie sugerujcie się ceną pędzli, ponieważ niekoniecznie te droższe są lepsze, ale większość z nich jest wykonana tak, że posłużą Wam dobrych kilka lat.

Przy wyborze pędzli zwracajmy uwagę na:

1. Wykonanie – postarajmy się ocenić na pierwszy rzut oka, czy pędzel jest solidnie zrobiony. Zwróćmy uwagę, czy włoski są równe, czy część z nich nie wypada.
2. Włosie i kształt włosia – pędzle z naturalnego włosia są delikatne i trwałe, na pewno posłużą nam długo. Niestety nie możemy ich używać do wszystkich kosmetyków. Kosmetyki o płynnej konsystencji lepiej rozprowadzają się za pomocą pędzli syntetycznych.
3. Etui do pędzli – powinno posiadać przegródki, dzięki temu pędzle nie będą się ocierać o siebie i łatwiej będzie nam je zabrać w podróż.

Właściwości pędzli.

Zestaw pędzli do makijażu powinien obowiązkowo zawierać pędzel do cieni do powiek.
Ostatnio bardzo często używam tego pędzelka, ponieważ mogę nim zaaplikować różne odcienie np. brązu. Pędzelek jest z naturalnego włosia i posiadam go już kilka lat. Niestety taki pędzelek nie nadaje się do nałożenia cienia na dolna powiekę, ponieważ cień bardzo się sypie. Na dolną powiekę proponuję nakładać cienie za pomocą aplikatora.

Pędzel do pudru – dzięki niemu na pewno nie będziemy miały smug, ale pamiętajmy o zakupie dobrego sypkiego pudru. Dzięki niemu nałożenie pudru będzie prawdziwą przyjemnością.

Pędzle do różu – powinien być węższy niż ten od pudru, dzięki niemu podkreślenie kości policzkowych będzie łatwiejsze niż przy użyciu gąbki.Zostaw Komentarz